طرز تهیه کیک پنیر لیمو

» طرز تهیه کیک پنیر لیمو

مواد لازم برای دستور العمل کیک پنیر لیمو خانگی مناسب 8 نفر مدت آماده سازی 60 دقیقه :


3 بسته پنیر خامه ای


1 بسته خامه


1 فنجان فلفل پودر شده


1 قاشق غذا خوری آرد


1 قاشق غذاخوری نشاسته


1 عدد آب لیمو


1 بسته وانیل


2 عدد تخم مرغ


100 گرم کره ذوب شده


200 گرم بیسکویت جو دوسر


1 قاشق چای خوری پودر زردچوبه


1 قاشق غذاخوری گندم یا نشاسته ذرت


1 لیوان بزرگ آب


1 فنجان شکر


1 عدد پوست لیمو


2 عدد لیمو


طرز تهیه :


پنیر خامه ای ، خامه ، نشاسته ، آرد ، وانیل ، شکر ، آب لیمو و تخم مرغ را در کاسه مخلوط کردن قرار می دهیم و همه در یک قوام و یکدست مخلوط میکنیم . (همچنین می توانید از پایین ترین درجه میکسراستفاده کنید)

ملات خامه ای را کنار بگذارید و 100 گرم کره را روی 200 بیسکویت جو دوسر که به طور کامل پایه کار ما است ریخته و مخلوط کنید.

قسمت بیرونی قالب 20 سانتی متری مان را با فویل الومینیومی پوشش می دهیم و داخل آن را به خوبی با روغن چرب و پوشش میدهیم و در نهایت یک کاغذ روغنی داخل قالب قرار میدهیم.

سپس بیسکویت هایی که برای پایه آماده کرده ایم را درون قالب میریزیم و با یک کفپوش یا صفحه ی دیگر به آرامی فشار میدهیم تا صاف و یک دست شود.

ملات خامه ای را روی آن می ریزیم و در فر 170 درجه ای به مدت 60 دقیقه در پایین ترین طبقه از فر میگذاریم که تحت تاثیر گرما قرار نگیرد.

آب ، آب لیمو ، شکر ، نشاسته ، پوست لیمو و زردچوبه را در یک قابلمه کوچک ریخته و روی اجاق گاز مخلوط می کنیم تا حالت ژله ای پیدا کند.

بعد از خارج کردن از فر ، 10 دقیقه صبر می کنیم و سس لیمو را روی آن می ریزیم. بعد از اینکه کاملاً خنک شد ، روی آنها را میپوشانیم بطوری که هوا به آن نخورد و ترجیحاً آن را یک شب در یخچال نگه دارید.


ترجمه از مهناز خلج زاده مجله ارم بلاگ

منبع ترجمه : yemek.com

آخرین مطالب این وبلاگBuy website Traffic
خرید اینترنتی قهوه
Buy Website Traffic Cheap