جامعه ای سالم با تغذیه ای سالم

» جامعه ای سالم با تغذیه ای سالم

تغذیه با مصرف مواد مغذی لازم برای رشد ، توسعه ، زندگی سالم ارتباط مستقیم دارد. هنگامی که هیچ یک از این موارد کم و بیش از حد لازم گرفته نشده باشد ، در مطالعات علمی مشخص شده است که از رشد و نمو جلوگیری می شود و سلامتی نیز مختل می شود.

سنین پایین نیز در این مورد بسیار مهم است. هنگام گذاشتن پایه های رفتارهای تغذیه ای ، وقتی رفتارهای درست را در زندگی خود قرار دهیم ، در سنین بعدی با مشکلات بهداشتی کمتری روبرو خواهیم شد. اگر رفتارهای تغذیه ای اشتباه را به دست آورده اید ، با مشکلات بهداشتی ناشی از چاقی ، تغذیه نامتعادل و ناسالم برخورد خواهیم کرد ...

تغذیه سالم فرایندی است که با شیر مادر در نوزاد آغاز می شود. تأکید می کنم که اهمیت شیر ​​مادر در هر بستر برای منافع اجتماعی و رشد سالم فرزندان و این یک حق بشری است که اطمینان حاصل کنیم دسترسی نوزادان ما به این غذای فوق العاده امکان پذیر است.

تغذیه سالم در دوره ی نوزادی بسیار مهم است. سلامت روحی، جسمی و روانی کودکان به طور مستقیم با یک رژیم متعادل و سالم ارتباط دارد. برای نشان دادن ویژگیهای ارثی بالقوه خود ، یک رژیم غذایی سالم برای آن ضروری است.

خوردن تغذیه سالم برای عملکرد خوب مغز مهم است. تغذیه ناکافی و نامتوازن ، توانایی انسان در کار ، برنامه ریزی و ایجاد را کاهش می دهد.

ما باید در مورد توسعه ، نگهداری و بهبود سلامت افراد و جامعه در هر محیطی اطلاعات ، نگرش ها و رفتارهایی ارائه دهیم. این یک وظیفه ی اجتماعی است که به مردممان بیاموزیم آنچه را که از سلامتی نمی دانند. ایجاد تغییر در رفتارهای مرتبط با سلامتی ، عادت کردن به کارهای خوب که با آنها ناآشنا هستند. به طور خلاصه ، باید به چشم انداز ساختن رفتار خوب به یک عادت نگاه کنیم. در این زمینه ، اگر عواملی را که بر سلامتی تأثیر منفی می گذارد ، حساب کنیم:

* رژیم غذایی فست فود با ارزش غذایی کم و چربی زیاد

* مواد غذایی بیش از حد (تصفیه شده)

* تغذیه ناکافی و نامتعادل

* سبک زندگی

* آلودگی محیط زیست

* دسترسی به آب تمیز وجود ندارد

* استرس ...

* میدان مغناطیسی ..

* سیگار کشیدن و نوشیدن الکل ،

* عدم مصرف غذاهای فیبر مانند میوه ، سبزیجات و غلات

* کمبود منابع پروتئین در رژیم غذایی ما (به عنوان مثال ، مقدار زیادی ماهی ...)

* عادت های بد

* نه برای توسعه شخصی ما

* عدم سلامت روان ...

* در داشتن انرژی مثبت نیستید ...

* تلاش برای منافع اجتماعی ..

* ما می توانیم فقدان یک هدف و هدف مطلق را در زندگی خود احساس کنیم.

شهرنشینی سریع ، جهانی شدن ، تحرک جهان و جمعیت باعث ایجاد تغییرات مداوم در ساختارهای اصلی فرهنگی می شود. بگذارید ما به عنوان یک جامعه آگاه باشیم ، بیایید از تأثیر شوق بازاریابی فست فود و صنایع غذایی در جهان کمی رنج داشته باشیم.

تغذیه، زنجیره ای مؤثر در رسیدن به اهداف سلامتی ما است. فراموش نکنیم که سبک زندگی سالم ، رفتارهای آن با فرزندان ما در سنین پایین ، رابطه مستقیمی بین سلامت انسان و رفتار و تغذیه وجود دارد و این به معنای افراد سالم ، جامعه سالم است .


ترجمه از مهناز خلج زاده مجله ارم بلاگ

منبع ترجمه :sagligabiradim.com

آخرین مطالب این وبلاگBuy Website Traffic Cheap
Buy website Traffic
خرید اینترنتی قهوه