سلامت جسمانی

» سلامت جسمانی

گاندی یک بار گفت: "ثروت واقعی سلامتی است ، نه تکه های طلا یا نقره." در واقع ، خوشبختی جسمی ما کلید چگونگی زندگی ما است. اگرچه ما همیشه نمی توانیم این ارتباط را بین ذهن و بدن خود برقرار کنیم ، سلامت جسمی ما نیز برای یادگیری بسیار مهم است.


کودکانی که مرتباً ورزش می کنند ، خوب غذا می خورند و خوب می خوابند ، بیشتر مایل هستند در مدرسه شرکت کنند و در مدرسه موفق تر شوند. علاوه بر این ، این مزایا فقط برای کودکان وجود ندارد: بدن سالم با افزایش کیفیت زندگی ، افزایش بهره وری در تجارت و افزایش مشارکت در زندگی اجتماعی همراه است.


با این حال ، کودکان و جوانان در کشورهای در حال توسعه برای سالم ماندن اقدامات لازم را انجام نمی دهند. بین سالهای 2000 تا 2016 ، نتایج PISA نشان داد كه كودكان و جوانان به حداقل فعالیتهای روزانه بدنی توصیه نمی كنند (زمان فعالیت روزانه متوسط ​​و شدید باید بیش از 60 دقیقه باشد). علاوه بر این ، کودکان به اندازه کافی خوب نخوابیدند ، بیشتر مستعد اضافه وزن و چاقی بودند و با عادات غذایی ضعیف زندگی می کردند (مانند افزایش مصرف بیش از حد نوشابه ها ، شیرینی ها ، میان وعده های غذایی و فست فودها).


این روندها بسیار نگران کننده هستند. رفتارهای ناسالم شیوه زندگی با میزان حتی بالاتر بیماریهای قلبی عروقی و دیابت نوع II همراه است. این بیماری ها ، که قبلاً به عنوان بیماری های بزرگسالان تصور می شد ، اکنون حتی در کودکان خردسال دو ساله نیز قابل مشاهده است.


با این حال ، آموزش و پرورش این قدرت را دارد که روی سلامت دانش آموزان تأثیر مثبت بگذارد. یک مطالعه جدید منتشر شده در مورد روندهای فعلی ، دو مورد از مؤثرترین کارهایی را که مدارس می توانند در این زمینه انجام دهند ، تشریح می کند:


ایجاد یک محیط مدرسه سالم: این شامل استراتژی های مشاوره و مدیریت برای ارتقاء آموزش بهداشت ، سلامت و آمادگی جسمی است. این رویکردها باید جامعه مدرسه را به طور کلی پوشش دهد. بسیار مهم است که با بزرگ شدن کودکان و نوجوانان ، کارهایی که باید در مورد محیط بازی انجام شود ، تکامل یافته و توسعه پیدا می کند. ایجاد فرهنگ مدرسه حامی نیز کلید اصلی تغییر رفتار مؤثر و پایدار است. برای اینکه این کار عملی شود ، معلمان به رهبران مدارس پشتیبان ، آموزش کافی ، زمان و منابع نیاز دارند.

 

تغییر نگرش نسبت به رفتار مخاطره آمیز: به عنوان مثال ، ابتکارات جهانی مدرسه که برای جلوگیری از مصرف مواد استفاده می شود. این ابتکارات برنامه درسی دانش محور (آموزش خطرات مربوط به موضوع) ، برنامه درسی صلاحیت اجتماعی ، هنجارهای اجتماعی و مکمل الگوی رفتاری را با هم ترکیب می کنند. براساس مطالعات علمی در این زمینه ، ابتکاراتی که رویکردهای "صلاحیت اجتماعی" و "تأثیر اجتماعی" را در هم آمیخته است ، با استمرار ، سود مثبت می بخشد. از طرف دیگر ، گرچه تلاشهای متمرکز بر انتقال اطلاعات فقط در افزایش اطلاعات تأثیر دارد اما بر رفتار تأثیر نمی گذارد.

 

علاوه بر ابتکارات مبتنی بر مدرسه ، پشتیبانی ، ترویج و الگوسازی از رفتارهای سالم در زندگی و خانواده بسیار مهم است. حتی بهترین ابتکارات مبتنی بر مدرسه هنگامی که سایر بازیگران مانند متخصصان مراقبت های بهداشتی ، خانواده و اعضای جامعه را درگیر می کند ، مزایای بیشتری را به همراه دارد.


براساس این گزارش ، مؤثرترین ابتکارات مواردی است که کل جامعه را در بر می گیرد ، رفتارهای متفاوتی را هدف قرار می دهد و از روش های تعدیل رفتار چندگانه استفاده می کند. مشارکت ذینفعان در طراحی و اجرای ابتکار عمل و استفاده از فناوری در موارد مناسب نیز می تواند کودکان و نوجوانان را قادر به تغییر رفتار خود کند. این امر به ویژه برای جوامع محروم از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، زیرا کودکان در این محیط ها بیشتر مستعد هستند که به سمت رفتارهای پرخطر زندگی بپردازند ، اما همچنین دسترسی کمتری به خدماتی دارند که شامل امکانات ایمن برای فعالیت های بدنی مانند فضاهای سبز (به دلیل هزینه های زیاد ، موقعیت مکانی یا عدم تحرک) می باشد. .


مربیان ، والدین ، ​​جامعه و سیاستمداران همگی در ارتقاء سلامت جسمی و خوشبختی عمومی کودکان و نوجوانان نقش مهمی دارند. با همکاری مشترک برای تبدیل شدن بخشی از آموزش به سلامتی ، می توانیم یک قدم بزرگ در حمایت از "ثروت" کودکان و نوجوانان کشورهای در حال توسعه ، یعنی سلامت جسمی و خوشبختی عمومی آنها برداریم.


ترجمه از مهناز خلج زاده مجله ارم بلاگ

منبع ترجمه : egitimpedia.com


تگ ها :   سلامت جسمانی
آخرین مطالب این وبلاگخرید اینترنتی قهوه
Buy Website Traffic Cheap
Buy website Traffic