چگونه ماستی سالم انتخاب کنیم؟

» چگونه ماستی سالم انتخاب کنیم؟

ماست غذایی با کیفیت غذایی بالا است که می تواند در رژیم غذایی گنجانده شود. مهم است که بدانید چگونه از بین گزینه هایی که حاوی مقدار زیادی قند هستند ، گزینه مناسب را انتخاب کنید.


به همین دلایل ، ما اغلب مجبوریم لیست مواد تشکیل دهنده ماست ها را بررسی کنیم. برای انتخاب ماست سالم چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟ در این مقاله ، این موضوع را به طور مفصل توضیح می دهیم.


بهترین ماستی که می توانیم از بین ماست ها انتخاب کنیم ، ماستی کاملاً طبیعی و بدون شکر است.


ماست خوب فقط باید حاوی دو چیز باشد: شیر و مخمرهای لاکتیک. بنابراین هر آنچه از این فاکتور ساده دور باشد انتخاب مناسبی برای مصرف روزانه ی ما نیست.


ارزش غذایی و فواید ماست سالم


بهترین ماست، ماست طبیعی است که فاقد مواد افزودنی ، شیرین کننده و نگهدارنده است.

تنها در این صورت است که ماست میتواند برای سلامتی ما مفید باشد . ماست غذایی است که می تواند بخشی عالی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل باشد.


اگرچه محتوای تغذیه ای هر ماست ممکن است با توجه به نوع شیر مصرفی( شیر گاو ، گوسفند یا بز) در آن متفاوت باشد ، اما به طور کلی می توان گفت که دارای خواص و فواید زیر است:


پروتئین هایی با ارزش بیولوژیکی بالا ،

چربی های اشباع نشده ،

کلسیم و فسفر ،

ویتامین های A و D.


ماست علاوه بر اینکه یک ماده غذایی مغذی است ، یکی از مزایای اصلی آن این است که از نظر پروبیوتیک ها غذایی بسیار غنی است. آنها حاوی مقدار قابل توجهی باکتری مفید ، در درجه اول لاکتوباسیل و استرپتوکوک هستند. این باکتری ها نه تنها در سطح روده ، بلکه بر روی بدن نیز تأثیرات مثبتی میگذارند.


بر اساس مطالعات انجام شده، مشخص شد که بیماری التهابی روده با مصرف کم پروبیوتیک مرتبط است.


هضم این ماده غذایی ، حتی برای افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوزهستند ، بسیار آسان و راحت است.


برای استفاده از تمام مزایای ماست ، ماست سالم را باید انتخاب کنیم. بدترین گزینه؛ ماست های پر قند و پر چرب هستند.


آنچه در بسیاری از ماست ها می توانیم پیدا کنیم ،مقدار شکر اضافه شده است. این ماده در ماست های طبیعی وجود ندارد.


مشاهده شده است که افزایش مصرف قند مشکلات سلامتی نیز به همراه دارد. این ماده می تواند بر سلامت متابولیسم تأثیر بگذارد ، بنابراین امر خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهد.


ماست های میوه ای نیز میتوانند گزینه ی مناسبی باشند پرا که بیشتر به وسیله ی میوه ها شیرین میشوند تا شکر.


از ماه نهم ، نوزادان می توانند خوردن چند قاشق غذاخوری ماست را شروع کنند. با این حال ، لازم است هنگام استفاده از ماست هایی که مخصوص نوزادان تهیه می شود ، مراقب باشید.


 همچنین برخلاف تصور بسیاری مردم، ماست های کم چرب بهترین انتخاب برای یک رژیم غذایی نیستند. اگرچه حاوی چربی کمتری هستند اما حاوی نشاسته ، شیرین کننده ها و سایر مواد افزودنی نیز هستند.


شما میتوانید برای طعم دار کردن کردن ماست خود به آن میوه های خشک و تازه خرد شده ، کشمش ، برگه زردآلو ، خرما ، نارگیل خرد شده ، وانیل ، آجیل ، انواع دانه ها یا شکلات تلخ و هر آنچه مطابق با سلیقه شماست ، اضافه کنید. نوش جان!


ارم بلاگ


آخرین مطالب این وبلاگروانشناس ایرانی در لندنمینو ایرانی،روانشناس و مشاور ایرانی مقیم انگلستان-لندن
ساخت وبلاگ حرفه ایساخت وبلاگ حرفه ای رایگان
وگان - گیاه خواریبرنامه غذایی وگان ، گیاه خواری و خام گیاه خواری
شعر عاشقانهشعر و غزل - مثنوی- اشعار ناب فارسی - اشعار عاشقانه